Wiosenne kodowanie

W środę 27 marca 2024r. dzieci z oddziału IV i uczniowie klasy II b spotkali się na wspólnych zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Wiosenne kodowanie”. Spotkanie rozpoczęła burza mózgów, podczas której dzieci podały skojarzenia związane ze Świętami Wielkanocnymi. Następnie rozpoczęło się „kodowanie na dywanie”. Dzieci poruszały się po krążkach rozłożonych na dywanie, zgodnie z instrukcją podaną przez kolegów. Ich celem było dotarcie do pisanek. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością określeń dotyczących orientacji w przestrzeni np. 3 kroki w prawo, 2 w lewo, 4 do przodu, 1 do tyłu itp. Okazało się, że dzieci nieźle poradziły sobie z pokonaniem drogi do wskazanej pisanki. Podczas kolejnego zadania, pracując w grupach, odkodowały nazwy świątecznych symboli i szukały w sali przedmiotu, którego nazwę odszyfrowały.

Spotkanie zakończono piosenką „Święta biją dzwony” oraz złożeniem sobie życzeń świątecznych i wręczeniem upominków.

M. Prus, I. Baraniak