Dzień sportu u przedszkolaków

5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wygodne stroje. Każda grupa podzielona została na cztery zespoły i połączona była z dziećmi z pozostałych grup przedszkolnych. Drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, m.in. w biegach z przeszkodami, rzucaniem woreczkiem do celu, przechodzeniem prze tunel, biegach z piłką. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to bardzo przyjemna i emocjonująca forma spędzania czasu, która daje wiele radości i wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie.

Po turnieju sportowym wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz lizakami. Każdy przedszkolak wyszedł z sali gimnastycznej zadowolony i z uśmiechem na twarzy.

E. Lipiecka