Wizyta w Straży Miejskiej

Zagadnienie bezpieczeństwa jest systematycznie poruszane na zajęciach w naszej szkole. Są przeprowadzane pogadanki, organizowane warsztaty, konkursy, wyjścia do Miasteczka Ruchu Drogowego. Często też zapraszane są osoby, które dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w środę 10 kwietnia 202 r. uczniowie klasy II b udali się z wizytą do siedziby Straży Miejskiej znajdującej się na ulicy Zygmunta Starego 1 w Pile.

Na dzieci oczekiwał strażnik Pan Jarosław Oźmina, który opowiedział na czym polega praca funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską. Poznały zadania, które wykonują strażnicy, aby zapewnić bezpieczeństwo i pomoc ludziom oraz zwierzętom. Natomiast drugoklasiści wykazali się znajomością numerów alarmowych: do Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego ważnego numeru do Straży Miejskiej – 986. Na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka, a mianowicie przeszły do sali, w której przez całą dobę, każdego dnia, strażnicy monitorują nasze miasto. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczniowie wręczyli Panu Jarosławowi Oźminie własnoręcznie wykonany upominek.

M. Prus