Bajki o wartościach

W wtorek 16 kwietnia 2024r. dzieci z IV oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II b wzięli udział w kolejnych wspólnych zajęciach edukacyjnych.  Tym razem prowadzonych przy wsparciu nauczyciela bibliotekarza p. Katarzyny Bruzdy, pracującej w naszej szkole. Dzieci wysłuchały czytanej przez nią bajki „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych” i wypowiedziały się na temat jej treści. Odwołując się do swoich doświadczeń podały przykłady w jaki sposób okazywały innym szacunek i dobroć. Doszły do wniosku, że to bardzo cenne wartości, a czynienie zła i brak szacunku świadczy o złym wychowaniu.  

Spotkanie zakończono piosenką o wiośnie, a zaproszonemu gościowi – Pani Kasi podziękowano własnoręcznie przygotowanym upominkiem.

>>zobacz zdjęcia<<

Izabela Baraniak i Małgorzata Prus