Czytanie na dywanie

15 kwietnia uczniowie klasy II b kolejny raz pojawili się w szkolnej bibliotece na spotkaniu z cyklu „Czytanie na dywanie”. Gościem drugoklasistów była Pani Milena Szalska – szkolna pielęgniarka. Pani Milena przeczytała dzieciom opowieść z książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Tym razem słuchacze poznali historię skarpetki trzeciej, która zmęczyła się bezczynnym tkwieniem w koszu i została ważnym politykiem. Piastowała szereg urzędów, jeździła w delegacje, wygłaszała przemówienia i przypinała ordery. Przeszła do historii jako twórca słynnego powiedzenia, że „każde prawo ma swoje lewo”. Krótko mówiąc swoimi działaniami zmieniała świat  na lepsze.

Temat poruszony w tej opowieści jest bardzo istotny, bowiem od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieciom, jak ważne jest angażowanie się w życie swojego bliższego i dalszego  otoczenia.

Pod koniec czytelniczego spotkania dzieci podziękowały Pani Milenie brawami i własnoręcznie wykonanym upominkiem.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Prus