Miejski konkurs „Przyroda, Ja i Ty”

25 kwietnia odbyła się XII Edycja Miejskiego Konkursu „Przyroda, Ja i Ty”. Kolejny raz uczniowie z pilskich szkół przechodzili przez 5 pokoi tematycznych na zasadzie escape roomu, pokazując swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Uczniowie wykonywali zadania z zakresu ekologii, pór roku, kosmosu, świata oraz sprawdzali swoją wiedzę o pszczołach wykonując zadania przy komputerze. Przede wszystkim  była to dla nich niezapomniana przygoda i super zabawa. Każda z drużyn otrzymała drobny upominek, zaś sponsorzy zafundowali nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Po przejściu wszystkich etapów uczniowie mieli okazję odbyć warsztaty prowadzone przez Panią Bożenę Wola, która jest Prezesem Fundacji „Pszczoła” oraz Panią Zdzisławę Karpińską – radną Miasta Piły. 

W tym roku w konkursie wzięło udział 9 drużyn składających się z trzech osób reprezentujących swoje szkoły. Nasza reprezentacja w składzie : Antonina Grochowska z II a, Amelia Pastusiak z II b oraz Jagoda Majewska z II c, przygotowane przez Panią Małgorzatę Prus, zdobyły I miejsce, zapisując się na kartach historii tego wydarzenia. II miejsce zdobyła Salezjańska Szkoła Podstawowa, zaś III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2.

>>zobacz zdjęcia<<

A. Siwiak-Koc