Muzyka łagodzi obyczaje

W czwartek 16 maja  uczniowie klasy II b i II c uczestniczyli w niecodziennym muzycznym wydarzeniu. Tego dnia udali się do Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina na koncert w wykonaniu uczniów tej placówki.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały wiele utworów wykonywanych na różnych instrumentach, między innymi na flecie, werblu, kontrabasie, trąbce czy fortepianie oraz na instrumencie, który posiada każdy z nas, czyli strunach głosowych. Dzięki nim możemy śpiewać.

Miłym zaskoczeniem był występ Stasia Rolbieckiego – ucznia klasy II c, który zagrał na marimbie. Jego gra została doceniona przez publiczność.

Młodzi muzycy występowali solo lub w duecie. Niektórym wykonawcom towarzyszyli ich nauczyciele.

Ten koncert to była swego rodzaju edukacja muzyczna. Drugoklasiści brali w niej aktywny udział. Jedna z naszych uczennic – Liliana Durska miała sposobność „zagrać” na jednym z największych instrumentów strunowych – kontrabasie.

Koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń. Mali melomani zostali przeniesieni w zaczarowany świat muzyki. Muzyki, która łagodzi obyczaje i sprawia, że stajemy się innymi, lepszymi ludźmi.

>>zobacz zdjęcia<<

 

                                                     Agnieszka Skrypak – Schiller i Małgorzata Prus