Klasowe konkursy pięknego czytania

Od poniedziałku 20 maja uczniowie klas  II brali udział w klasowych  konkursach pięknego czytania, które były eliminacjami do międzyklasowego konkursu „Mistrz pięknego czytania”.

Uczestnicy konkursu byli zobowiązani  do przygotowania wyznaczonych przez nauczyciela tekstów opowiadania z podręcznika szkolnego. Podczas czytania oceniano: płynność i poprawność czytanego tekstu, siłę oraz ton głosu, tempo czytania i stosowanie pauz gramatycznych i logicznych. Poziom prezentowanego czytania był bardzo wyrównany.

Do międzyklasowego konkursu zakwalifikowali się:

Antonina Grochowska z klasy II a, Amelia Pastusiak z klasy II b, Hanna Stanisławska z klasy II c – I miejsce

Jan Maciejczak z klasy II a, Oskar Czerwiński z klasy II b,   Olga Kacban i Lara Pirtań z klasy II c- II miejsce

Filip Strycharz z klasy II a, Lena Rzeszut z klasy II b, Amelia Wiśniewska i Liliana Durska z klasy II c  – III miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy! Mistrza pięknego czytania wyłonimy pod koniec maja.