Pierwszaki w skansenie

5 czerwca uczniowie klasy I b i I c udali się pociągiem na długo wyczekiwaną wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Zobaczyli tam liczne obiekty architektoniczne: chałupy i zabudowania gospodarcze z terenów Krajny i Pałuk, pochodzące od XVIII do początku XX w.  Uczniowie podziwiali wiejską szkołę, sklep, karczmę, wiatraki, kościół, kapliczki przydrożne i piece chlebowe. Poznały zajęcia gospodarskie takie jak: omłoty cepami, czyszczenie i mielenie ziarna, obróbkę lnu i wyrób masła. Podczas przerwy uczniowie z wielkim apetytem zjedli wiejski chleb z własnoręcznie wyrobionym masłem. Wiele emocji wzbudził również zakup pamiątek w miejscowym sklepiku. Pogoda dopisała, a wycieczka była bardzo udana. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do szkoły.

>>zobacz zdjęcia<<

A. Andrzejewska