Podsumowanie projektu „Kreatywna matematyka”

W obecnym roku szkolnym wszystkie klasy III brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywna Matematyka”. Głównym celem projektu było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Projekt był podzielony na 8 modułów. W każdym miesiącu uczniowie rozwiązywali inne zadania np.: „Matematyka w przyrodzie”, „Geometria ukryta w zabawie”, „Matematyczne kodowanie” i wiele innych. Tematyka zadań pozwalała na ich realizację w sposób kreatywny oraz dawała możliwość dostosowania do indywidualnych możliwości psychofizycznych dzieci. Wszyscy trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z realizacją wszystkich zadań. Zadania były pomysłowe i kreatywne oraz pozwalały uczyć się poprzez zabawę. Dzieci nauczyły się m.in.: współpracować w grupie; rozwiązywać problemy; stosować matematykę w życiu codziennym oraz rozwinęły umiejętności i zainteresowania matematyczne.

>> zobacz zdjęcia <<

                                                                                                                                                                                    Monika Bęben