Spotkanie z niezapominajką w tle

Pod koniec czerwca odbyło się spotkanie dzieci z IV oddziału przedszkolnego i uczniów klasy II b, które nawiązywało do obchodów „Dnia Polskiej Niezapominajki”.

Dzieci miały okazję poznać sylwetkę pomysłodawcy tego święta – redaktora radiowej jedynki – Andrzeja Zalewskiego oraz legendę związaną z w/w świętem. Zachęciło to dzieci i uczniów do działania, czyli wykonania pięciu zadań, gdyż niezapominajka ma pięć płatków. Dzieci rozpoznały i nazwały wiosenne kwiaty, omówiły sytuacje przedstawione na ilustracjach, dotyczące zasad dobrego wychowania, dopasowały do nich właściwe zdania, wyjaśniły znaczenie zwrotów grzecznościowych, zapamiętały ułożenie zabawek, poszukały skojarzeń do koloru niebieskiego. Każde zadanie było punktowane jednym płatkiem niezapominajki, który liderzy przyklejali  na arkuszu papieru, wokół zielonej łodygi. Tym sposobem na kartce pojawił się kwiatek niezapominajki. Dzieci otrzymały dodatkowe zadanie wykonania pracy plastycznej przestawiającej kwietną łąkę z „niezapominajką w roli głównej”. Prace zostały zaprezentowane przed społecznością szkolną w holu budynku na Niepodległości.
Zachęcamy do kultywowania naszego polskiego święta, które łączy w sobie troskę dbania o przyrodę z pamięcią o ważnych dla nas osobach i zdarzeniach.
 
Izabela Baraniak i Małgorzata Prus