W roku szkolnym 2025/2026 w Oddziałach Przedszkolnych istniało wyjątkowe miejsce – „Przedszkolna Akademia Kreatywności”.
Było to miejsce uwielbiane przez naszych przedszkolaków i stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci, odkrywaniu ich talentów oraz rozwijaniu naturalnej ciekawości świata. W Akademii dzieci miały możliwość uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach rozwijających wyobraźnię i kreatywność. To Tu dzieci dzięki różnym strojom i rekwizytom wcielały się w role księżniczek, policjantów, rycerzy czy bohaterów z bajek. To Tu kącik LEGO zachęcał do eksperymentowania, planowania, odkrywania nowych rozwiązań i podejmowania wyzwań konstrukcyjnych, łącząc naukę z radością tworzenia. To Tu odbywały się próby do przedstawienia pt. „Deszczowy Król” oraz jasełek. To Tu dzięki p. Joannie Jędrzejak przedszkolaki z grupy II zaprezentowały swój talent aktorski i wystąpiły przed dziećmi z grupy I i III. To Tu Rodzice dzieci z grupy II mieli okazję, aby podziwiać swoje pociechy podczas przedstawienia, które dostarczyło mnóstwo radości i wzruszeń. To Tu odbywało się kółko plastyczne prowadzone przez p. Karolinę Ławniczak, podczas którego dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne, tworząc prace z wykorzystaniem różnych technik i materiałów. To Tu dzieci korzystały z tablicy multimedialnej oraz wyrażały siebie poprzez ruch i muzykę. To Tu odbyło się podsumowanie kółka plastycznego, podczas którego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i ozdobiły drewniane zawieszki. To Tu każdego dnia działa się prawdziwa magia- magia tworzenia, magia odkrywania swoich talentów, magia prawdziwej i szczerej radości płynąca z twórczego działania i przeżywania. To Tu dzieci kochały przebywać…To Tu zostało mnóstwo pięknych wspomnień…To stąd było słychać dziecięcy śmiech.
K. Ławniczak










