Rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego

W dniu 03.02.2022r odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego, w którym udział wzięło 2 uczniów naszej szkoły. Są to uczniowie z klasy 8a: Szymon Hagedorn i Mateusz Świderski. Konkurs podzielony był na 2 części: teoretyczną prowadzoną w formule online i sprawnościową, która odbyła się na Sali gimnastycznej. Uczestnicy do rozwiązania mieli 12 zadań teoretycznych z takich zagadnień jak lekkoatletyka, koszykówka, czy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Część sprawnościowa zawierała takie zadania jak przewrót w tył, sprint na odległość 20m, taniec cha cha czy slalom z kozłowaniem piłki do kosza. Do etapu wojewódzkiego niestety nie udało się nikomu awansować.

Wszystkim serdecznie gratulujemy występu, osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

M.Tutlewski