Podczas ferii nie ma miejsca na nudę

Czas nieubłagalnie szybko płynie. Za nami są już dni zimowego wypoczynku. Ferie spędzaliśmy w rożnych zakątkach naszego kraju, a także poza jego granicami. Dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach zorganizowanych w miejscu ich zamieszkania. Tak było w przypadku sporej grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, którzy w II tygodniu ferii wypoczywali na zimowisku na terenie naszej placówki. Każdy dzień przebiegał w sposób niezwykle ciekawy i dynamiczny.

Uczestnicy zimowiska brali udział w zajęciach plastycznych, na których wykonywali różnymi technikami walentynkowe kartki oraz zakładki do książek ozdabiając je techniką decoupage. Byli również w Muzeum Okręgowym na zajęciach warsztatowych, podczas których tworzyli albumy techniką scrapbookingu.

Dużą frajdę sprawiło dzieciom wyjście do RCK na rozgrywki gier planszowych.

Codziennie odbywały się zajęcia doskonalące umiejętność posługiwania się językiem angielskim, czyli „Angielski na wesoło” prowadzone przez lektora.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wyjścia na dobry seans filmowy, a takim z pewnością był film pt. „Bella i Sebastian. Nowe Pokolenie”.

Wielkim przeżyciem było spotkanie z iluzjonistą Apollino. Dzieci nie tylko podziwiały występ magika, ale miały możliwość aktywnego w nim udziału. Bowiem Apollino zapraszał chętne osoby na scenę i wspólnie z nimi przeprowadzał swoje magiczne sztuczki. Przy okazji zdradzając kilka trików.

W szkolnej warsztatowni w czasie zajęć kulinarnych dzieci przygotowywały owocowe sałatki. Ta samodzielnie sporządzona przekąska, prawdziwa witaminowa „bomba” z wielkim apetytem została skonsumowana na podwieczorek.

Aby promować zdrowy styl życia zachęcano do podejmowania wysiłku fizycznego organizując zajęcia sportowe.

Dodatkową atrakcją były zajęcia taneczno- muzyczne „Karaoke” w RCK.

Wypoczywający na zimowisku udali się także do Muzeum S. Staszica na wystawę „Stanisław Staszic – życie i działalność”. Zwiedzanie tej wystawy przybliżyło dzieciom postać tego wybitnego Polaka, który urodził się i spędził swoje dziecięce lata w Pile.

Dzieci wzięły również udział w spotkaniu z panią policjantką i panią inspektor Sanepidu, podczas którego omówiono ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci i bezpiecznego i zdrowego sposobu spędzania ferii.

Na zakończenie pobytu na zimowisku każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek w postaci gry planszowej i kredek.

Podsumowując możemy stwierdzić, że ferie w „piątce” były na „piątkę”.

M.Prus, I.Podgórska