W teatrze

W październiku uczniowie klas II i III wybrali się do teatru. Od najmłodszych lat uczymy dzieci szlachetności i otwartości na innych. Niestety ze zrozumieniem różnorodności, inności i tego, że są one czymś naturalnym, nie jest jeszcze u nas najlepiej.

Prawdą jest, że z czasem z pewnych negatywnych zachowań człowiek „wyrasta”. To zasługa dobrego wychowania. Ale nawyki pozostają, przenosząc się na inne pola. Tolerancję wobec różnorodności promują wszystkie znaczące systemy filozoficzne i religijne. Nikt nie zaprzeczy, że każda jednostka jest wartościowa i potrzebna innym. I że dopiero razem tworzymy silną, atrakcyjną i skuteczną zbiorowość. Jak zgodna grupa w szkol Jak bukiet polnych kwiatów. Jak palce jednej ręki…

Spektakl, na który w czwartek 10.10.2024 r. do RCK wybrali się uczniowie klasy II a, b i c oraz klasy III b i c promował następujące wartości:

– poczucie troski i opieki ze strony świata dorosłych,

– nieocenianie innych według wyglądu (pozorów),

– niepoddawanie się w trudnych sytuacjach,

– tolerancja i docenianie innych

Taką mądrą i wartościową sztukę mogli obejrzeć mali widzowie. Na podkreślenie zasługuje świetna gra aktorów z Teatru ARTENES z Wrocławia i ciekawa scenografia.

M.Prus