Przedszkolaki z wizytą w firmie „Grapil”

W piątek 11 października 2024r. dzieci z oddziału V udały się na wycieczkę do firmy „Grapil” w celu poznania pracy osób, zajmujących się projektowaniem, produkcją i sprzedażą odzieży oraz innych artykułów niezbędnych w każdym domu. Dzieci miały możliwość zwiedzania całej firmy dzięki uprzejmości jej właścicielki, za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do kierownika ds. produkcji p. Katarzyny Bykowskiej, która osobiście oprowadzała nas i opowiadała o całym cyklu produkcyjnym. Przedszkolaki zobaczyły biuro, w którym powstają projekty drukowane na olbrzymich drukarkach, halę gdzie wycina się i zszywa poszczególne elementy garderoby oraz w pełni skomputeryzowaną hafciarnię. Dzieci dowiedziały się, że można również samemu zamówić ręczniki, pościel, koszulki itp. z wyhaftowanym logo lub wymyślonym przez siebie wzorem. Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach sklep firmowy. Nie mogły oderwać oczu od pięknych wyrobów. Dowiedziały się, że jest coś takiego jak odzież ochronna, przymierzyły kask i okulary ochronne. Przedszkolaki były zachwycone wszystkim co zobaczyły. Pobyt w firmie „Grapil” wzbogacił wiedzę dzieci i zainteresował je produkcją odzieży oraz zawodem projektanta i  krawca. W podziękowaniu dzieci powiedziały wierszyk i wręczyły wcześniej wykonane prace plastyczne, w zamian otrzymując wspaniałe prezenty, zarówno do domu, jak i do kącika krawieckiego, który utworzyły w przedszkolnej sali zajęć. Gorąco dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, poświęcony nam czas i upominki.

Izabela Baraniak i Joanna Góra