Jak powstaje żarówka

W czwartek 21 lutego w klasie 2 c zajęcia z edukacji przyrodniczej pod hasłem „Historia światła” poprowadziła pani Marta, mama jednej z uczennic. Na co dzień nasz gość specjalny pracuje jako inżynier do spraw rozwoju w Philips Lighting Poland w Pile. Pani Marta przygotowała ciekawą prezentację multimedialną przedstawiającą zmiany oświetlenia mieszkań na przestrzeni wieków. Dzięki niej uczniowie poznali historię światła począwszy od ogniska, poprzez łuczywo, świecę i lampę naftową, aż do lampy elektrycznej. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki przygotowane przez naszego gościa, oczywiście na temat oświetlenia. Każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona była żarówką Philipsa. Nie zabrakło również miejsca na zaspokojenie dziecięcej ciekawości na temat pracy inżyniera. Lekcja była interesująca, dostarczyła pełnej odpowiedzi na pytanie: „Co sprawia, że żarówka świeci?”

K.Kołodziej