Koronawirus!

Ułatwienia dostępu
Uczniowie klasy 6 a od kilku miesięcy biorą udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Oswajamy lektury szkolne”. Wśród wielu działań zajmują się m.in. redagowaniem bloga, na którym dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zajęć, ale też czerpią inspirację z zapisów swoich projektowych kolegów. Link do bloga znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury. 🙂
https://oswajamylektury.blogspot.com/
I. Bartol
W środę 4 marca na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 4 a podjęli się przygotowania zdrowego posiłku. Pracując w 5 grupach przygotowali drugie śniadanie z przyniesionych produktów. Kroili pomidory, ogórki, cebulę, szczypiorek i wykorzystali różne zioła, które zasiali trzy tygodnie wcześniej. Podczas wspólnego posiłku wszyscy z apetytem zjedli przygotowane kanapki. Taka lekcja bardzo się wszystkim podobała.
M.Zięcik

W środę 4 marca 2020 roku odbyły się finały szkolnej Ligi Piłkarzykowej. Wzięło w nich udział 25 najlepszych z 70 drużyn. Razem z eliminacjami rozegrano 250 spotkań.
W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się:
1. Kinga Hinc oraz Patrycja Bak z klasy 8 a,
2.Zuzanna Pawlak oraz Aleksandra Nowak z klasy 6 c,
3.Zosia Berndt oraz Martyna Pytlarz z klasy 5 a.
Natomiast w kategorii chłopców:
M. Pazdej
We wtorek 3 marca z okazji Dnia Kobiet klasa 4 a wybrała się do Jump Extreme. Uczniowie korzystali z wielu atrakcji, które były dla nich przygotowane. Wykonywali różne ewolucje skacząc na trampolinach i do basenów wypełnionych kolorowymi gąbkami i piłeczkami, bawili się w chowanego, grali w zbijaka, koszykówkę i mini-siatkówkę. Miłośnicy szybkiej jazdy zjeżdżali na 20 metrowym torze snowtubingowym, kończącym się lądowaniem na poduszce powietrznej. Wszyscy chętnie korzystali z parku linowego, gdzie mieli do wyboru 7 zróżnicowanych tras o różnym stopniu trudności zawieszonych 5 metrów nad poziomem trampolin. Była to doskonała zabawa i okazja do integracji klasy.
M. Zięcik
We wtorek, 3 marca 2020 roku odbyły się dwie lekcje otwarte wiedzy o społeczeństwie z elementami języka angielskiego w klasie 8 b oraz 8 c przeprowadzone przez p. Mateusza Pazdeja. Mogli ją obserwować wszyscy pracownicy szkoły oraz chętni rodzice. Dotyczyła ona kwestii związanych z mass mediami oraz opinią publiczną. Uczniowie z wielkim zapałem rozwiązywali każde zadanie, a także aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W najbliższym czasie odbędą się kolejne takie interdyscyplinarne przedsięwzięcia, ponieważ są świetną metodą pozwalającą na ukazanie wieloaspektowości nauki oraz uatrakcyjnienia zajęć. Zapewne młodzież już nie może się doczekać!
M. Pazdej
W drugiej połowie lutego 2020 roku Szkolny Klub Debat Oksfordzkich uczestniczył czynnie w dwóch debatach oksfordzkich, które odbyły się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Tezy debat:
21.02.2020 r. – Wprowadzenie obowiązkowej matury z matematyki było błędem.
28.02.2020 r. – Nie ma dziś pamięci historycznej bez nowoczesnych mediów.
M. Pazdej
W minioną sobotę, 29 lutego nasze szkolne siatkarki rozegrały turniej eliminacyjny Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej rocznika 2005-2006.
W ostatnim meczu, po zaciętej walce, dziewczęta pokonały w tie breaku drużynę z SP 11 uzyskując awans do finałów powiatu z 1 miejsca w grupie.
Skład zespołu: Julia Och, Dominika Powałka, Patrycja Bak, Julia Szprejda, Oliwia Kłosińska, Vanessa Popielas, Weronika Szumska, Dominika Szulc, Anna Kowalska, Wiktoria Kamba-Kibatshi, Laura Bońka, Kinga Kłygo i Maja Nowak.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy szczęścia w finale, który odbędzie się już w najbliższym czasie 🙂
M. Szwagierczak
28 lutego sala klasy I c zamieniła się w studio fotograficzne. Uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych podczas których mogliśmy zobaczyć stare aparaty, które mają 100 lat, stare zdjęcia oraz poznać nazwy atrybutów fotografa. Dodatkowo, każdy zamienił się w fotografa lub modela. Było bardzo ciekawie.
A. Skrypak-Schiller
Uczniowie klasy 6 b sprawdzali swoją wiedzę inaczej niż zawsze. Kartkówka przybrała inną formę, ponieważ polecenia zostały ukryte pod kodami qr. Zadaniem uczniów było odszukanie kodów rozmieszczonych po całej sali, zeskanowanie ich i zapisanie odpowiedzi na swoich kartkach. Ta forma sprawdzania wiadomości bardzo spodobała się uczniom. Uświadomiła im, że gospodarowanie czasem odgrywa ważną rolę w tego typu zadaniach.
H. Sekuterska-Nowak
Zapraszamy do udziału w konkursie „Najpiękniejsze Jajko Wielkanocne”.WARUNKI UCZESTNICTWA:
Szkolny Samorząd Uczniowski