Scottie Go!
W środę 19 lutego uczniowie klasy 4 a wraz z wychowawcą panią Mirosławą Zięcik wzięli udział w zajęciach z kodowania pod hasłem „Scottie Go”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej, poprowadziła je pani Barbara Moskal, pracownica biblioteki. Sottie Go to innowacyjna gra skonstruowana na zasadzie połączenia tradycyjnych puzzli z nową technologią wykorzystującą aplikacje AR poprzez skanowanie za pomocą smartfonów, tabletów czy komputerów stacjonarnych wyposażonych w kamerkę. Wraz z dobrym kosmitą Scottiem, uczniowie klasy 4 a wędrowali po Europie i rozwiązywali kolejne zadania algorytmiczne o różnym stopniu trudności. Naukę zaczęli od podstawowych sekwencji jakimi są kroki, obroty czy chodzenie wstecz. W kolejnych poziomach przeszli do przenoszenia przedmiotów, wprowadzali pętle, warunki. Dzieci uczyły się jak napisać krótką i jasną instrukcję, a przy okazji kształciły liczne kompetencje np. matematyczne, czy komunikacyjne. Kształtowały również umiejętności w zakresie analitycznego i logicznego myślenia, rozumowania algorytmicznego, precyzyjnego prezentowania myśli czy pomysłów, właściwego planowania, rozwiązywania problemów, współpracy w grupie i pracy zespołowej. Zajęcia były bardzo ciekawe, z niecierpliwością czekamy na następne, które odbędą się w marcu.
M. Zięcik











We wtorkowe popołudnie 18 lutego w sali nr 3 członkowie szkolnego klubu debat oksfordzkich toczyli ożywiony dyskurs dotyczący wartości czytania. Z satysfakcją można było posłuchać ich argumentacji!Wszyscy uczestnicy bardzo angażowali się w debatę oraz z zapałem bronili swego stanowiska względem omawianych zagadnień.
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja” 17 lutego uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską po raz kolejny udali się na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Prowadząca pani edukator A. Kałka opowiedziała uczniom o tym, jak zwierzęta radzą sobie zimą. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli kolorowe ilustracje, wysłuchali ciekawostek z życia ptaków i ssaków oraz poznali ich życie w okresie zimowym. Podsumowaniem zajęć było wykonanie papierowych ptaszków, które ozdobią salę dydaktyczną. Na zakończenie wycieczki uczniowie piekli kiełbaski przy ognisku, a potem wzięły udział w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. W założeniach innowacyjnych rozwijających zamiłowania i zainteresowania przyrodnicze wyjazd ten umożliwił uczniom bezpośredni kontakt z przyrodą, korzystanie z jej piękna w sposób świadomy i odpowiedzialny.
Samorząd Uczniowski organizuje „Ligę Piłarzykową”. Startujemy w środę, 26 lutego 2020 roku o godz. 15:30 na szkolnym holu w budynku przy ulicy Kujawskiej. Chętne pary mogą zgłosić się do Pana Mateusza Pazdeja do wtorku, 25 lutego 2020 roku. Potrzebny jest dobry humor oraz piłeczki. 😉
W środę, 15 kwietnia 2020 roku o godz. 15:30 w sali nr 3 odbędzie się szkolny konkurs języka angielskiego pt. „Mistrz Czasowników Frazalnych”. Po zagadnienia należy zgłosić się do Pana Mateusza Pazdeja.
17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji zapraszam uczniów klas IV – VII do zabawy. Przez cały tydzień będziecie mogli obejrzeć wystawę książek poświęconych tym wspaniałym zwierzętom, dowiedzieć się, jak dbać o pupila, a także wykonać prace plastyczne – codziennie inną. Na chętnych czeka konkurs ze ze znajomości kocich bohaterów i powiedzeń o kotach. Zapraszam też do głosowania na ulubionego Kota z bajki.
12 lutego uczniowie z klasy 3c gościli Panią Magdalenę Miły-Karnowską, dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, która opowiedziała o swojej pracy oraz przypomniała dzieciom zasady związane z higieną jamy ustnej. Przygotowała zabawę dydaktyczną, której celem było posegregowanie produktów na zdrowe dla zębów i tych, co szkodzą. Trzecioklasiści wykazali się wysoką wiedzą w tym zakresie i bez trudu uzyskali dyplomy Obrońców Zębolandii. Pani Magdalena oprócz dyplomów wręczyła dzieciom upominki służące podstawowej higienie jamy ustnej. Dziękujemy!
Gdzie jesteś zimo? Uczniowie klasy Ic przenieśli się na chwilę do Krainy Lodu czyli na Antarktydę. Poznaliśmy mieszkańców tego kontynentu, odszukaliśmy na globusie gdzie się znajduje, a w prezencie dostaliśmy to czego nam najbardziej brakuje – śnieg. Radości było co niemiara.
W piątek, 14 lutego 2020 roku drużyna walentynkowa uporządkowała kartki walentynkowe, a następnie dostarczyła je do adresatów.