Nasze siatkarki z brązowym medalem w piłce ręcznej
We wtorek 21 stycznia uczennice klasy 8 a i 7 a, po wcześniejszych rozgrywkach eliminacyjnych, wzięły udział w finałach Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej. Po zaciętej walce o drugie miejsce uległy lepszym rywalkom ze Szkoły Podstawowej nr 1. Mimo przegranego meczu finałowego nasze siatkarki z uśmiechem na twarzy wróciły z turnieju z zasłużonym brązowym medalem.
Najlepszą zawodniczką zespołu została wybrana Wiktoria Kamba-Kibatshi, która otrzymała pamiątkowy dyplom.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki, ponieważ przed nimi jeszcze udział w finałach Mistrzostw Powiatu w koszykówce !
Skład zespołu : Alicja Ciszek, Dominika Powałka, Julia Och, Patrycja Bak, Vanessa Popielas, Weronika Szumska, Oliwia Kłosińska, Wiktoria Kamba-Kibatshi, Laura Bońka i Anna Kowalska.
M. Szwagierczak













21 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny turniej tenisa stołowego o puchar Pani Dyrektor. Wzięło w nim udział 64 uczniów. Zawody zostały podzielone na 5 etapów: faza grupowa, 1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał oraz finał. Rozegrano 128 meczów.
Pod koniec stycznia odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Moje prawa-ważna sprawa” realizowanego przez klasę II b. W ramach projektu drugoklasiści zapoznali się z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji Praw Dziecka. Wiedzą, jak ważny to dokument i co zawiera. Ponadto odbyło się kilka spotkań w bibliotece szkolnej, podczas których uczniowie zapoznali się z książką „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci ”. Drugoklasiści układali też rymowanki związane z tematem oraz mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Prawa dziecka”. Dowiedzieli się również, w jaki sposób na świecie łamane są prawa dzieci. Podczas podsumowania obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą tematu i zapoznali się z trudnym dla nich słowem tolerancja. Najbardziej jednak podobała im się nauka piosenki „Masz prawo być inny”.
W piątek 17 stycznia delegacje klasy I a i I b z wychowawcami uczestniczyły w gali konkursu „Pomagam”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Matki Wariatki”. Konkursem zakończono cykl warsztatów „Akademia Finansów dla Dzieci – Pieniądze bez Tabu”, w których ubrali udział pierwszoklasiści.
We wtorek 14 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.
We wtorek 14 stycznia w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia uczniowie klasy 4 a rozpoczęli przygodę z projektem „Skrzynka z listami”. Zadaniem uczniów jest pisanie listów do czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z Przeźmierowa. Pierwszym etapem było wylosowanie imienia koleżanki lub kolegi z zaprzyjaźnionej szkoły. Drugi etap to ustalenie treści listów. Uczniowie pisali o swoich zainteresowaniach, rodzinie, lekturach, szkole czy planach na przyszłość. Trzecim etapem było ozdabianie listów oraz kopert. Dzisiaj wysłaliśmy naszą klasową przesyłkę. Mamy ogromną nadzieję, że listy spodobają się naszym odbiorcom. Oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na listy z Przeźmierowa. A Wy kiedy ostatnio otrzymaliście list w kopercie? Może warto zajrzeć do skrzynki lub zakupić papeterię, by rozpocząć korespondencję z kimś kogo dawno nie widzieliśmy? Następne listy piszemy po feriach. Już nie możemy się doczekać.
„Nie liczy się to, co masz, ale to co dajesz.” (C. Lubich)
W budynku przy al. Niepodległości ruszyliśmy z projektem „Aktywne Przerwy”. Na parapetach uczniowie mogą znaleźć kąciki artystyczne oraz kąciki różnorakich gier. Podczas przerw odpoczywają, uczą się zdrowej rywalizacji oraz pobudzają szare komórki do logicznego myślenia. Wszystkich uczniów klas I – III zapraszamy do zabawy.