Piątka pamięta
W ramach projektu „Szkoła pamięta” klasa 5B w środę 6 listopada przygotowywała własne lampiony do zaniesienia na zapomniane groby na cmentarzu przy al. Powstańców wielkopolskich w Pile. Ze zniczami w poszukiwaniu opuszczonych grobów pójdziemy na cmentarz 13 listopada. Jest to już dla nas drugi rok takiej akcji i mamy zamiar cyklicznie podejmować takie działania.
PMT











5 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Wzięło w nim udział 4 uczniów, których wyniki przedstawiają się następująco:
6 listopada w szkolnej bibliotece w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych odbyła się akcja „Starsi czytają młodszym”. W imprezie wzięły udział pięciolatki z jednego z oddziałów przedszkolnych działających przy naszej szkole. Na spotkaniu stawiły się również zaprzyjaźnione „księżniczki”, które aktualnie pobierają nauki W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Maluchy najpierw wysłuchały bajki S/. Barber „Magiczna podróż z zębową wróżką”. Dzięki temu wiedzą, do czego Wróżkom Zębuszkom potrzebne są mleczne ząbki. Potem przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw, które przygotowały i poprowadziły księżniczki. Mamy nadzieję. że takie akcje sprawią, że chęć czytania książek nie zniknie.
5 listopada odbyło się podsumowanie konkursu „Recenzja filmowa”. 17 października kilkunastu chętnych uczniów uczestniczyło w seansie filmowym pt. „Był sobie pies 2”. Zadaniem uczniów po obejrzeniu filmu było napisanie recenzji. Trudno było wyłonić jednego laureata, dlatego tytuł ten uzyskały trzy ósmoklasistki: Weronika Szumska, Dominika Nagel i Zuzanna Weinstok. Gratulujemy!
W poniedziałek 4 listopada odbył się turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, w którym zagrały 4 pilskie szkoły. Nasi piłkarze zagrali świetny turniej, zajmując 2 miejsce. 

W poniedziałek 4 listopada odbył się szkolny etap
Uczniowie klasy I c podczas cyklu zajęć o emocjach próbowali odpowiedzieć na to pytanie. Rozmawiali o radości, strachu i złości. Próbowali przedstawić mimiką wybrane emocje. Klasowy redaktor Filip przeprowadził wywiad, która z emocji występuje najczęściej w naszym życiu. Dzieci uczyły się radzić sobie ze strachem poprzez różne ćwiczenia relaksacyjne. Pracę pierwszaki zakończyły wykonaniem gniotków, które miały im służyć w trudnych sytuacjach oraz wyrazić różne emocje. Większość gniotków miała radosną buzię.
1 listopada wspominamy tych, którzy odeszli lecz nadal żyją w naszej pamięci. To dla nich palimy znicze i składamy kwiaty. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile zawsze pamiętają o tragicznie zmarłych dzieciach, które uczęszczały do naszej szkoły i zginęły w 1958 roku w wyniku eksplozji pocisku nad rzeką Gwdą. To tragiczne wydarzenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie, dlatego uczniowie klas I c, II a i III a wybrali się 31 listopada w miejsce przy al. Niepodległości, które zostało upamiętnione krzyżem, by w imię pamięci zapalić symboliczne znicze. Dziś dzieci, które zginęły nad Gwdą nazywane są ostatnimi ofiarami II wojny światowej.
W czwartek, 31 października Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs pt. „Dyniowy zawrót głowy”. W skład komisji konkursowej weszły następujące osoby: