Najciekawsza i największa kartka Bożonarodzeniowa
20 grudnia odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie ,,Najciekawsza i największa kartka bożonarodzeniowa”. Prace wykonane przez dzieci naszej szkoły były bardzo ciekawe, kolorowe, błyszczące i ogromne. Każdego, kto wchodził do szkoły przyciągały i wprowadzały w nastrój zbliżających się Świąt. Wśród nagrodzonych I miejsce zajęła Liliana Szklarek z klasy III b. Na drugim miejscu wspólnie znaleźli się Katarzyna Kaja oraz Aleksander Duljasz z klasy II a, a III miejsce zdobyła Marika Borówko z klasy III a.
Komisja konkursowa przydzieliła także pięć wyróżnień. Otrzymali je następujący uczniowie: Pola Książka i Martyna Biegus z klasy I a, Zofia Urbańska i Szymon Mańkowski z klasy I c, Marcelina Michno z klasy III b. Nie zapomniano również o pozostałych uczestnikach konkursu. Komisja doceniła ich inwencję twórczą i trud włożony w wykonaną pracę. Pani dyrektor złożyła gratulacje wszystkim małym artystom za tak pięknie wykonane kartki świąteczne.
L. Kozera











Miło nam poinformować o sukcesie Vanessy Pigłowskiej, uczennicy z klasy 2 c, która zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie na Lampę Roratnią. To już XX edycja tego konkursu. Co roku uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział. Bardzo się cieszymy z sukcesu Vanessy i serdecznie Jej gratulujemy! Pragniemy przypomnieć, że w ubiegłym roku nagrodę w tym konkursie zdobył brat naszej laureatki, Kuba. Może to początek tradycji rodzinnej? Tak czy inaczej, życzymy rodzeństwu kolejnych zwycięstw i nagród!


Święta tuż, tuż a na święta nie może zabraknąć pierniczków. Uczniowie klasy I a zapoznali się z jakich składników będą przygotowywali piernikowe ciasto. Nazwy wszystkich niezbędnych składników staranne zapisali w zeszycie do języka polskiego. Odpowiednio ubrani przystąpili do wyrabiania ciasta i wykrawania pierników. Atrakcji było co nie miara. Powstawały ciekawe kształty bucików, gwiazdek, serduszek, bałwanków, grzybków i wiele innych. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Po wykrojeniu kształtów pierniczki zostały przeniesione do szkolnej kuchni, gdzie zostały upieczone. Zapach unosił się po szkolnym korytarzu, a dzieci bardzo się niecierpliwiły kiedy będą mogli je ozdabiać. W końcu nadszedł dzień, kiedy wystudzone pierniczki można było ozdabiać. Dzieci samodzielnie po krótkim instruktażu wykonały lukier, którym pokrywały ciastka. Pisakami i innymi posypkami je przyozdabiały, a następnie pakowały w celofan przewiązany wstążeczką. Piernikowe niespodzianki znajdą się pod choinką w każdym domu jako drobny prezent dla rodziców ale jakże cenny, bo własnoręcznie wykonany.
W tym roku dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywały się do świąt w sposób szczególny. Od początku grudnia pracowały nad projektem „Kalendarz adwentowy”. Każdego dnia odszukiwały i rozszyfrowywały jedno zadanie.
W sobotę 15 grudnia br. uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali krótki program świąteczny w ramach celebrowania Wigilii Miejskiej. Występujący wprowadzili widownię w świąteczny nastrój pięknymi piosenkami i pastorałkami oraz narracją przywołującą prawdziwe polskie Święta Bożego Narodzenia. Gimnazjaliści podkreślili ludową tradycję, prezentując się w pięknych, regionalnych strojach. Program nasze szkoły spotkał się z ciepłym przyjęciem przez licznie zgromadzonych rodziców, młodzież oraz pilan. Kliknijcie na poniższy link i obejrzyjcie cały występ!

W sobotę 15 grudnia uczniowie klasy III a wzięli aktywny udział w Wigilii Miejskiej na Placu Staszica.
We wtorkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza odbył się 17 Miejski Konkurs Recytatorski „Poezja sercu bliska”. Naszą szkołę reprezentowały Wiktora Kamba-Kibatshi i Agnieszka Gołębiewska. Mieliśmy okazję wysłuchać recytacji utworów wieszcza Adama Mickiewicza. Uczennica klasy 6 a Wiktoria Kamba-Kibatshi zdobyła wyróżnienie, deklamujac fragment „Reduty Ordona”. Serdecznie gratulujemy!