Poznajemy przyrodę z Gangiem Słodziaków

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz realizacji projektu edukacyjnego „Przyroda wokół nas„ uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią B. Kuklińską wzięli udział w imprezie czytelniczej. W poniedziałek 1 października udali się do biblioteki szkolnej i wysłuchali fragmentów książki Renaty Piątkowskiej z serii popularnego ostatnio „Gangu Słodziaków”. Uczniom czytała pani Natalia Jankun, mama jednego z uczniów. Dzieci znały już fragmenty książeczki i jej bohaterów, gdyż mówiły o nich na lekcji. Pierwszoklasiści wybrali do wysłuchania rozdział o rysiu Rysiu i sowie Zosi. Z ogromnym zainteresowaniem chłonęły opowieści o tych zwierzątkach. Dzieci poznały cechy charakterystyczne rodziny kotów – rysia, lwa, i zwykłego domowego kotka. Potem dowiedziały się jeszcze, że srokę nazywa się ”złodziejką”, bo lubi zabierać różne świecidełka. Warto dodać, że każdy rozdział książeczki oprócz przygód zwierząt, zawiera również aspekt wychowawczy. Pierwszoklasiści zachęceni treścią książki obiecali sięgać po nią z rodzicami w domu, by poznać losy pozostałych bohaterów.

B. Kuklińska