Czy wiesz jak…, czy wiesz że…”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ Czy wiesz jak… czy wiesz, że…?” uczniowie klasy I a rozpoczęli przygodę z poznawaniem świata w inny, nietypowy sposób. Zajęcia prowadzone są z zastosowaniem elementów metod Marii Montessori, która wierzyła w ogromne możliwości dziecka, jego inteligencję i wspierała spontaniczność i twórczość dzieci.

Każde dziecko posiada ogromną potrzebę odkrywania świata i doświadczania, w związku z tym na zajęciach dzieci pracowały samodzielnie na matach, a nie w szkolnych ławeczkach. Po obejrzeniu filmiku, w jaki sposób powstają przybory szkolne oraz po wysłuchaniu ciekawostek zaprezentowanych przez wychowawcę klasy, same przystąpiły do działania. W związku z dużą ilością połamanych kredek, dzieci postanowiły wykonać swoje kredki własnoręcznie. Zajęcia dostarczyły im dużo emocji i ciekawych doświadczeń. Z radością i niecierpliwością pierwszaki czekają na kolejne ciekawostki.

M. Woźniak