Skąd się bierze mleko w kartonie?

W ramach realizacji programu „Mleko i przetwory mleczne w szkole” uczniowie klasy I c wzięli udział w zajęciach „Każde dziecko wie, skąd mleko w kartonie bierze się”. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Zaczęły się od poznania krowy Melanii, która ukryła się w klasie, oraz wyjaśnienia, skąd bierze się mleko w kartonie. Dzieci poznały wartości odżywcze mleka i wiedzą, jak ważne jest spożywanie mleka. Mogły też wziąć udział w konkursie, w którym poprzez zmysł smaku musiały odgadnąć jeden z produktów mlecznych. Na podsumowanie zajęć uczniowie przygotowali jogurty owocowe – truskawkowy, bananowy i malinowy. Wszystkie bardzo im smakowały, największym jednak powodzeniem cieszył się jogurt bananowy!

Agnieszka Skrypak-Schiller