Gimnazjaliści w Warszawie

W dniach 22-24 maja 2019 r. uczniowie klasy 3 a gimnazjum wraz z kilkorgiem uczniów z klas: 3 b, 3 d i 3 e oraz z opiekunkami: p. A. Domańską, A. Górską i M. Orlińską wyjechali na trzydniową wycieczkę do stolicy. Program wyjazdu był napięty i obfitował w różnorodne atrakcje. Pierwszego dnia wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy niesamowitą panoramę Warszawy. Następnie, wraz z przesympatycznym przewodnikiem,  udaliśmy się na spacer po stołecznej Starówce. Mieliśmy szczęście i udało nam się trafić na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pierwszy dzień zwiedzania zakończyliśmy w Parku Trampolin Hangar 646, gdzie gimnazjaliści dali upust swojej energii i znowu poczuli się jak dzieci. Drugi dzień to kolejna dawka zwiedzania – zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie siedziba Polskiego Radia, wizyta w Łazienkach oraz w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Koniec dnia to nie lada gratka dla miłośników piłki nożnej i zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego. Ostatniego dnia uczniowie doczekali się zakupowego szaleństwa w Centrum Handlowym Złote Tarasy, po czym, większość wycieczkowiczów po raz pierwszy w życiu, zasmakowała przejażdżki dwiema liniami metra. Warto dodać, iż przez wszystkie trzy dni pilot naszej wyprawy serwował nam mnóstwo ciekawostek związanych z topografią Warszawy, z jej historią i życiem warszawiaków. Hotel, w którym mieszkaliśmy, znajdował się obok Centrum Zdrowia Dziecka, więc na własne oczy mogliśmy także zobaczyć monumentalny budynek najbardziej znanego w Polsce szpitala dla dzieci. Wyjazd minął naprawdę szybko i w piątkowy wieczór, pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do Piły.

Marta Orlińska