Drugoklasiści na uniwersytecie

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej” Przyroda i ja” we wtorek 24 września uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali do siedziby UAM w Pile. Pracownicy uczelni przygotowali tam ciekawe spotkanie pod nazwą „Tajemnice wody”. Na wstępie drugoklasiści dowiedzieli się, kto uczy się w tym pięknym gmachu. Zostali przywitani jak prawdziwi studenci. Zwracano się do wszystkich per pan i pani. Następnie uczniowie zajęli miejsca w dużej sali wykładowej gdzie obejrzeli film o zasobach wody na świecie. Pani edukator z nadleśnictwa Zdrojowa Góra przedstawiła dzieciom 3 stany skupienia wody oraz podkreśliła fakt konieczności oszczędzania wody w życiu codziennym. W drugiej części zajęć uczniowie przeszli do laboratorium, gdzie każdy oglądał pod mikroskopem żyjątka wodne. Były tam raki, larwy, pływaki, ślimaki i chrząszcze. Pod mikroskopem wszystko było oczywiście bardzo powiększone i to właśnie uczniowie musieli narysować na swoich kartkach. Lekcja przyrody, a właściwie wykład i ćwiczenia laboratoryjne wszystkim bardzo się podobały. Drugoklasiści utrwalili sobie potrzebę dbania o nasze już i tak małe zasoby wodne. Zajęcia rozwinęły u wszystkich chęć poszerzania swojej wiedzy przyrodniczej i ukazały ogromne możliwości badań naukowych nad otaczająca nas przyrodą.

B. Kuklińska