Rozczytane pierwszaki

We wtorkowy poranek 24 września uczniowie klasy I b przybyli do szkolnej biblioteki na spotkanie inaugurujące akcję „Rozczytane pierwszaki”. Jej celem jest rozwijanie pasji czytania. Zainteresowania czytelnicze należy rozbudzać już od najmłodszych lat, bowiem czytanie odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.

Gościem pierwszoklasistów była mama jednego z uczniów pani Paulina Dębicka. Dzieci wysłuchały opowiadania „Bezpieczeństwo w mediach” zawartego w książce „Bezpieczne dzieciaki” autorstwa Agnieszki Nożyńskiej – Demianiuk. W przystępny i ciekawy sposób zostały w nim przedstawione zasady bezpiecznego korzystania z telewizora i komputera. Mali czytelnicy uważnie wysłuchali mądrych rad dotyczących wyboru programów telewizyjnych oraz bezpiecznego surfowania w necie. Wykazali się również niemałą wiedzą na temat zagrożeń tkwiących w cyberprzestrzeni i dowiedzieli się , co to jest netykieta.

Gość w podziękowaniu za poświęcony nam czas otrzymał laurkę, natomiast dzieci w nagrodę za wysłuchanie w skupieniu opowieści o bezpieczeństwie w sieci zostały przez gościa poczęstowane cukierkami. Pozycja zaprezentowania dzieciom trafiła w bardzo ważny i aktualny obecnie temat. W dzisiejszym świecie media (szczególnie Internet) odgrywają olbrzymią rolę. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy kształtować właściwe nawyki z ich korzystania.

M. Prus