Spotkanie z dietetykiem

Klasa II C miała przyjemność gościć w swojej klasie Trenerkę Odżywiania – panią Kornelię, która zajmuje się konsultacjami żywieniowymi oraz analizą składu ciała w klubie Wellness 24 w Pile. Prowadzi ona także programy na odchudzanie, niedowagę, program dla sportowców, odżywianie podczas cukrzycy czy nadciśnienia, problemów z jelitami, trawieniem i inne. Pani Kornelia opowiedziała dzieciom czym się zajmuje oraz przygotowała prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się, co mają jeść, a czego unikać. Była również mowa o prawidłowym nawadnianiu i uprawianiu sportu. Uczniowie poznali składniki odżywcze warzyw i owoców. Trenerka pokazała też dzieciom sprzęt do szybkiej analizy składu ciała, podczas której można poznać swój wiek metaboliczny, nawodnienie, masę kości i mięśni oraz poziom tkanki tłuszczowej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poprawić swoją kondycję, zdrowie, ukształtować sylwetkę i zdrowo się odżywiać.

M. Bęben