Teatr Kamishibai

W środę 16 października klasa 4 a wraz z wychowawcą p. Mirosławą Zięcik wzięła udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai „Bajka o Wiśle” w Bibliotece Pedagogicznej. Pani Barbara Moskal, pracownica biblioteki, ukazała piękno i różnorodność Wisły za pomocą dużych ilustracji wkładanych do drewnianego parawanu zwanego butai. Uczniowie odbyli piękną i ciekawą podróż z nurtem rzeki Wisły, uczestnicząc w zabawach interaktywnych, odnajdując słowa w wykreślankach i  dopasowując elementy układanek. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu „Książka kreatywnie”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, pobudzanie ich wyobraźni i kreatywności. Kolejne spotkanie już 13 listopada, czekamy na nie z niecierpliwością.

M. Zięcik