Pasowanie na ucznia

15 października odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. Tego dnia wszystkie pierwszaki w obecności swoich rodziców, nauczycieli i starszych kolegów stały się pełnoprawnymi uczniami pilskiej „piątki”. Zanim jednak to nastąpiło musiały wykazać się zdolnościami wokalnymi, matematycznymi i polonistycznymi. Panie zadawały pierwszakom naprawdę trudne pytania, a za odpowiedzi przyznawały punkty. Wszystkie maluchy, choć trochę zestresowane, spisały się koncertowo i mogły zostać pasowane przez Panią Dyrektor na ucznia wielkim ołówkiem. Potem złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali akt pasowania na ucznia oraz miły upominek, a uczniowie starszych klas umilili uroczystość wierszami i piosenką.

K.B.