Pasja Michaliny

Michalina Śmidowicz z klasy II a została wyróżniona przez Szkolny Samorząd Uczniowski w konkursie pt. „Moja pasja kluczem do sukcesu”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć dokumentujących jej hobby, którym jest jazda konna oraz opieka nad nimi. Nie straszna jej pogoda, deszcz ani słota, gdyż jazda konna jest tym, co kocha najbardziej już od 3 lat. Systematycznie trenuje w Stajni Staszicówka pod opieką Pani Magdy  na pilskim lotnisku, ponieważ to wspaniałe miejsce dla prawdziwych miłośników jazdy konnej.  Warto tam spędzać dużo swojego wolnego czasu. Jednak jej pasja to nie tylko frajda z jazdy konnej, lecz również odpowiedzialność oraz obowiązki. Wiążą się one przede wszystkim z czyszczeniem i przygotowaniem konia do jazdy, umiejętnym napojeniem go lub  odprowadzeniem do boksu. Ponadto jej hobby to czytanie książek związanych z hippiką oraz poznawaniem nowych ras koni. Jeździectwo rozwija u niej empatię i odpowiedzialność. Jest sposobem na życie, ponieważ zmieniło jej spojrzenie na otaczający ją świat, na ludzi i w końcu na samą siebie, czyniąc ją po prostu szczęśliwym człowiekiem w myśl przysłowia: „Największe szczęście w świecie, na końskim siedzieć grzbiecie!”

M.Pazdej