Wspólna pasja Aleksandry i Tobiasza

Szkolny Samorząd Uczniowski zaprasza serdecznie do obejrzenia filmu, w którym Aleksandra Nowak z klasy 7a oraz Tobiasz Mila z klasy 6b dzielą się z nami swoim oryginalnym hobby.

Ich zamiłowaniem jest Kendama, czyli tradycyjna drewniana japońska zabawka zbudowana z uchwytu przypominającego młotek z długawym czubkiem oraz z kulki z dziurą na spodzie, która jest połączona z uchwytem poprzez sznurek. Według naszych pasjonatów jest to „zajawkowa” sprawa, ponieważ codziennie szukają sposobów na wykonanie nowych trików. Oboje zajmują się już tą dyscypliną od ponad roku oraz prezentują średnio zaawansowany poziom. Dlatego rozwijają się dalej, aby dojść do perfekcji! Pomimo jej ceny kształtującej się w granicach 300 zł twierdzą, że warto ją zakupić, gdyż ta retro zabawka posiada wiele zalet, których brak obecnym, głównie elektronicznym, pożeraczom dziecięcego czasu.

M.Pazdej