Wycieczka do lasu

W minionym tygodniu uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Morzycówka” w Wałczu.

Na miejscu drugoklasiści otrzymali plecaki zawierające sprzęt potrzebny do obserwacji leśnego środowiska. Tak wyposażeni,  pod przewodnictwem pani leśnik, udali się na szlak edukacyjny. Podczas przemarszu dzieci wykonywały wyznaczone przez prowadzącą zadania. Rozpoznawały rośliny, zbierały owady do przeznaczonych do tego celu pojemników, obserwowały przez lupy leśne okazy. Korzystając z lornetek podziwiały z tarasu widokowego piękny krajobraz rozciągający się wokół Jeziora Raduń. Wykazując się odwagą przeszli przez most zawieszony na metalowych linach, łączący brzegi jeziora. Po powrocie z leśnej wędrówki zostały zaproszone do leśniczówki, w której mogły zobaczyć spreparowane okazy zwierząt m.in. wilka, lisa, sarny, dzika. Pobyt uatrakcyjniło ognisko, przy którym wycieczkowicze piekli kiełbaski. Była to chwila wytchnienia i relaksu po pełnym wrażeń dniu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanej wyprawy drugoklasiści wrócili do domu.

M. Prus, M. Sadowska

>>zobacz zdjęcia<<