Szkolna debata

W dniu 03 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbyła się debata z udziałem uczniów pt. „Przemoc i agresja w szkole i jej okolicy – jak się przed tym bronić?”. Zorganizowana została przez Szkolny Klub Debat Oksfordzkich działający już od 10 lat przy Samorządzie Uczniowskim oraz Szkolnego Pedagoga w związku z włączeniem się naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży oraz ogólnopolskim projektem pt. „Lider Samorządu Uczniowskiego”. Młodzież aktywnie włączała się w dyskusję przedstawiając gro kreatywnych propozycji radzenia sobie z tym problemem. Wszędzie wokół dominował kolor pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem, zatem działa profilaktycznie, a uczestnicy debaty mieli przypięte pomarańczowe wstążki, które są symbolem Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Ponadto chętni uczniowie wykonali plakaty związane ze zjawiskiem przemocy i agresji, które zostały zaprezentowane podczas debaty. W grudniu odbędzie się kolejne spotkanie. Zapraszamy Wszystkich serdecznie do udziału!

M. Pazdej