Pasowanie na czytelnika

We wtorek 7 grudnia w klasie I b odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

Dla pierwszaków nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Dzieci zwiedzały „labirynty” biblioteki, szukały moli książkowych i z puzzli musiały ułożyć pieczątkę biblioteki szkolnej. Obiecały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz naklejki z napisem „jestem czytelnikiem biblioteki”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę, zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zapraszamy wszystkie dzieci!!!

K.B.