Egzamin z języka angielskiego – Dam radę!

Coraz bliżej egzaminów kończących szkołę podstawową. Na ostatniej prostej uczniowie klas ósmych wzięli udział w tutorialu z języka angielskiego, podczas którego zostały im przedstawione wskazówki co zrobić aby napisać go jak najlepiej. Oprócz praktycznych generalnych porad prowadząca skupiła się na pracy pisemnej, której wielu uczniów się boi. Zaskakujące może czasami rozwiązania i podpowiedzi powinny pomóc i zachęcić do podjęcia próby napisania wypracowania, jako że ocena tego zadania stanowi prawie 20% ogólnej sumy punktów.

Za wszystkich ósmoklasistów trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w przygotowaniach 😊

DZIESIĘĆ ZŁOTYCH ZASAD:

1. Na egzamin przyjedź przed czasem.
  2. Przynieś zapasowy ołówek i długopis.
  3. Przeczytaj dokładnie cały arkusz egzaminacyjny, zanim zaczniesz rozwiązywać zadania.
  4. Dokładnie czytaj instrukcje i postępuj zgodnie z nimi.
  5. Podziel czas na poszczególne zadania.
  6. W zadaniach wyboru przeczytaj uważnie wszystkie opcje.
  7. Tworząc wypowiedź pisemną, trzymaj się polecenia.
  8. Nie ryzykuj – jeżeli nie wiesz, jak coś napisać, użyj innego słowa/zdania.
  9. Zostaw czas na poprawę błędów i korektę tekstu.
  10. Pisz wyraźnie.

A.Wesołowska