Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Ludzie na całym świecie okazują poparcie dla akcji, zakładając kolorowe niepasujące do siebie skarpetki. Uczniowie naszej szkoły chcąc również pokazać solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa  założyli tego dnia ‘do szkoły dwie różne skarpetki w wesołych kolorach co prezentują poniższe zdjęcia i krótkie filmiki. Wszystkim dopisywały humory a kolorowy skarpetkowy świat łączył nas razem. Młodsi uczniowie klas I-III oraz klas IV pięknie ozdobili i pokolorowali szablony skarpetek czego dowodem jest zorganizowana w szkole wystawa ich prac.
Jednocześnie akcja miała na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

<<zobacz zdjęcia<<

Agnieszka Sagan-Moszyńska, Beata Grzybowska-Nowak, Paulina Zielińska