Szkolny Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu”

W poniedziałek 21 marca  2022 r. z okazji 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w naszej szkole odbył się  Szkolny Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu”.

W turnieju wzięli udział przedstawiciele klas VI, VII, VIII – Oliwier Lipski, Laura Trojanowska, Rozalia Sobaczewska, Szymon Hagedorn, Zuzanna Pawlak, Jakub Krukowski, Julia Możdżyńska, Miłosz Jakubczyk, Cyprian Sotek.  Jego uczestnicy musieli w trzech etapach wykazać się wiedzą dotyczącą powstania wielkopolskiego 1918 – 1919 r. ze szczególnym uwzględnieniem rejonu nadnoteckiego. I miejsce zajął Oliwier Lipski, który będzie reprezentować naszą szkołę podczas miejskiego etapu tego turnieju. II miejsce zajęła Laura Trojanowska,  III miejsce zajął Cyprian Sotek. Finalistom  serdecznie gratulujemy!

M. Łożyński