W Parku Owadogigantów

W poniedziałek 6 czerwca uczniowie klas I c i II a udali się na całodniową wycieczkę do Rodzinnego Parku Owadów „Owadogigant” w Lubnicy. Na miejscu dzieci spotkały się z przewodnikiem, który oprowadził ich po ścieżce edukacyjno – przyrodniczej z ekspozycją owadów i pajęczaków. Tam uczniowie mieli okazję  przyjrzeć się z bliska gigantycznym modelom m. in. pająka, ważki, liśćca, modliszki, skorpiona, pszczoły miodnej, muchy, czy też mrówki i poznać wiele ciekawostek na ich temat. Po zdobyciu ogromnej ilości wiedzy na temat owadów przyszła kolej na zabawę. Wśród licznych atrakcji były zamki dmuchane, zjazdy pontonowe, gokarty, basen z łódeczkami, park linowy, wykopaliska i  wiele, wiele innych. Zwieńczeniem wycieczki była „Zabawa w pirata”, w której dzieci za pomocą wskazówek musiały odnaleźć zaginiony piracki skarb i wykonać mnóstwo ciekawych zadań. Na koniec czekała na nich wspaniała nagroda – skarb.

>>zobacz zdjęcia<<

      M. Bęben, A. Siwiak- Koc