Ekologiczne zmagania

We wtorek 20.09.22 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym etapie XX olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testami, które liczyły 20 pytań. Zadania związane z ekologią  okazały się dla uczniów dość trudne i pokazały, że w  tej dziedzinie wiele się jeszcze można nauczyć. Najlepiej poradzili sobie:

– na poziomie klas IV – VI: Magdalena Piechocka z kl. IV a oraz Amelia Kaczanowicz z kl. IV b, które pod opieką p. M. Łożyńskiego będą się przygotowywały do gminnego etapu olimpiady;

– na poziomie klas VII – VIII: Nikodem Martin z kl. VIII a, który pod opieka p. K. Bartnickiej będzie się przygotowywał do etapu gminnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zmierzenie się z ekologicznymi zagadnieniami i trzymamy kciuki za Magdę, Amelię oraz Nikodema, którzy już 4 października br. będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnej odsłonie olimpiady.

M. Orlińska