Pamiętamy

W środę 16 listopada 2022 r. dzieci z IV grupy przedszkolnej i uczniowie klasy I b udali się pod krzyż znajdujący się przy al. Niepodległości. To miejsce upamiętnia tragiczną śmierć  uczniów naszej szkoły, którzy zginęli we wrześniu 1958 r. w wyniku wybuchu bomby  z czasów II wojny światowej. Dzieci zapaliły znicze i uczciły chwilą ciszy pamięć zmarłych.

Była to niezwykła „lekcja” historii, bo bardzo mocno związana z naszą placówką. Podczas tej „lekcji” przedszkolaki i pierwszoklasiści mieli możliwość poznać mały fragment dziejów dotyczących nie tylko szkoły, ale także naszego miasta. Z pewnością zapadło to w ich sercach i pamięci. Najmłodsze pokolenia powinny poznawać historię swojej rodziny, szkoły, rodzinnego miasta, kraju, aby później mogły przekazywać ją kolejnym pokoleniom. Nie były to ostatnie wspólne zajęcia poświęcone odkrywaniu kolejnych kart z historii szkoły.

>>zobacz zdjęcia<<

                                                                         Izabela Baraniak i Małgorzata Prus