Szkolna debata-Stop Przemocy

W dniu 17 listopada 2022 r. odbyła się debata z udziałem uczniów pt. „Przemoc i agresja w szkole i jej okolicy – jak się przed tym bronić?”. Zorganizowana została przez Szkolny Klub Debat Oksfordzkich w związku z włączeniem się naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej Kampanii 19 Dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci. Młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję przedstawiając gro kreatywnych propozycji radzenia sobie z tym problemem. Wszędzie wokół dominował kolor pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem. Dlatego uczestnicy debaty mieli przypięte pomarańczowe wstążki, które są symbolem Kampanii 19 Dni. Ponadto chętni uczniowie wykonali plakaty związane ze zjawiskiem przemocy i agresji, które zostały zaprezentowane podczas debaty.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Pazdej