Rozczytane pierwszaki

W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy I b wzięli udział w spotkaniu z cyklu „Rozczytane pierwszaki”.

Gościem pierwszoklasistów była pani Joanna Knap, mama Oliwiera. Pani Joanna sięgnęła po klasykę dziecięcą. Zaproponowała baśń H. Ch. Andersena pt. „Słowik”.  

Baśń opowiada historię, która wydarzyła się dawno temu w dalekich Chinach na dworze cesarza. Szary, skromny ptak cieszył swym pięknym śpiewem mieszkańców grodu cesarskiego. Sam cesarz nie miał jednak pojęcia o istnieniu pięknie śpiewającego ptaka. Dowiedział się o tym z książki napisanej przez władcę Japonii. Nie będziemy zdradzać, co działo się dalej, ponieważ zachęcamy do przeczytania tej baśni. Najważniejsze jest przesłanie baśni. Mianowicie największym skarbem są przyjaciele, na których zawsze można liczyć. Nie wolno nikogo osądzać po wyglądzie. Czasami ktoś niepozorny, nieciekawy, okazuje się dobrym, wspaniałym kolegą – człowiekiem.

Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Joannie brawami i własnoręcznie wykonanym kwiatkiem. A my polecamy baśnie na długie, jesienne wieczory. Na pewno umilą nam spędzanie wolnego czasu.

M. Prus