Ćwiczymy ciało, aby się rozwijało

W piątek 20 stycznia  przedszkolaki z oddziału IV i uczniowie klasy I b po raz kolejny wzięli udział we wspólnych zajęciach edukacyjnych. Tym razem pierwszoklasiści zaprosili swoje młodsze koleżanki i kolegów na lekcję wychowania fizycznego. Spotkanie przebiegało pod hasłem: Ćwiczymy ciało, aby dobrze się rozwijało!

Lekcja rozpoczęła się od przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego, czyli od rozgrzewki. Następnie dzieci przystąpiły do pokonywania obwodu stacyjnego, na którym wykonywały różne ćwiczenia. Dzieci wzajemnie się wpierały i mobilizowały do treningu. Mali sportowcy świetnie radzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Na koniec sportowych zmagań uczestnicy otrzymali kartonik owocowego soku.

Lekcja w-fu przeprowadzona w takiej formie była dla dzieci ciekawa i atrakcyjna oraz  sprawiła im dużo radości.

Przedszkolaki i pierwszoklasiści doskonale wiedzą, że podejmowanie aktywności ruchowej jest bardzo ważne dla zdrowia. Podsumowując akcentujemy hasło: Ćwiczymy ciało, aby dobrze się rozwijało!

>>zobacz zdjęcia<<

                                                                         Izabela Baraniak i Małgorzata Prus