Edukacja teatralna

W piątek 27 stycznia 2023 r. uczniowie klas I – III wybrali się do RCK na spektakl teatralny „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie zostało oparte na wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Prawie każdy z nas pamięta tę książkę, którą czytał w   dzieciństwie. Poruszała ona dziecięcą wyobraźnię, która przenosiła w świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, piórnik jest domem, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze. Podobnie jest również w tej adaptacji scenicznej utworu mówiącej o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze i mądrości. Dzieci razem z Plastusiem  przeżywały niesamowite perypetie. Spektakl uatrakcyjniły rytmiczne piosenki i teatralne efekty. A ta historia opowiedziana językiem teatru może zdarzyć się wszędzie i każdemu z nas.

M. Prus