Rozczytane pierwszaki

We wtorkowy poranek 21 marca uczniowie klasy I b spotkali sie w czytelni szkolnej, aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach akcji „Rozczytane pierwszaki”. Gościem pierwszoklasistów była pani Emilia Putkowska – mama Kornela. Pani Emilia przeczytała opowiadanie „Przyjaźń, czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek” autorstwa Liliany Fabisińskiej z książki „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach”. Teksty zawarte w tym zbiorze dotyczą istotnych spraw – wartości, o których nie jest łatwo rozmawiać z dziećmi.

Pierwszaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawej opowieści o przyjaźni dwóch dziewczynek – Hani i Matyldy. Dziewczynki pomagały sobie wzajemnie, wspierały się i pocieszały. Nie były zazdrosne, a wręcz przeciwnie, cieszyły się z sukcesów osiąganych przez przyjaciółkę. A te cechy między innymi charakteryzują prawdziwego przyjaciela. Bohaterki tego opowiadania to właśnie przykład  takiej bezinteresownej przyjaźni.

Życzymy, aby każdy z nas spotkał na swojej drodze osobę, którą będzie mógł określić mianem przyjaciela.

Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Emilii brawami i własnoręcznie wykonanym kwiatkiem.

M. Prus