Dzień kolorowej skarpetki

„Przyjaciele nie liczą chromosomów, lecz ubierają skarpetki” 21 marca w SP 5 w Pile świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Solidaryzując się z tymi osobami uczniowie i nauczyciele tego dnia założyli kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Przygotowana została również wystawa prac plastycznych na ten temat, a na holu szkoły stanęła tablica z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi Zespołu Downa.

Celem akcji było uświadomienie społeczności szkolnej, że osoby z Zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby zdrowe.

Wszyscy obecni tego dnia w szkole wykazali się ogromną empatią i solidarnością z osobami chorymi na Zespół Downa. Brawo Wy!

Pedagog P. Zielińska, psycholog E. Nowakowska i L. Otowska