Zapachniało wiosną

Przedszkolaki z grupy IV  i uczniowie klasy I b wzięli udział w warsztatach plastycznych „Zapachniało wiosną”.Warsztaty rozpoczęły się przypomnieniem cech wiosennego krajobrazu. Dzieci swobodnie wypowiadały się na w/w temat, po czym podzieliły się na sześć grup, składających się zarówno z przedszkolaków, jak i uczniów. Rozpoczęła się twórcza praca – dzieci wspólnie planowały i wykonały pracę – rysowały, wycinały i przyklejały elementy wiosennego krajobrazu. W pracy wykorzystały rośliny i zwierzęta z papieru, wykonane wcześniej w przedszkolu i w domu. Widać było, że wspólna praca sprawia dzieciom dużo radości, były zadowolone z jej efektów. Nas, wychowawców, cieszyła przede wszystkim umiejętność współdziałania dzieci podczas wykonywania wspólnej pracy plastycznej. Powstały barwne, wiosenne obrazy.

Izabela Baraniak i Małgorzata Prus