Najlepsza zupa na świecie

16 maja uczniowie klasy I b wybrali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana na zajęcia warsztatowe.

Na początku spotkania pani bibliotekarka omówiła zasady zachowania w takim szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka. Następnie oprowadzając po kolejnych pomieszczeniach, zapoznała dzieci z bogatym księgozbiorem tworzącym dział dziecięcy, czyli zbiorem książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Później zaprosiła dzieci do wysłuchania fragmentów książki Susann Jserr i Mar Fererro ” Najlepsza zupa na świecie „.

Po lekturze zaproponowała zabawę z wykorzystaniem chusty Klanzy, podczas której dzieci przygotowywały zupy. Wcześniej każdy uczestnik zabawy wylosował nalepkę z nazwą warzywa. Wywoływane przez prowadzącą warzywa wskakiwały do „garnka” – chusty, a pozostałe dzieci potrząsały chustą, aby warzywa wymieszały się. Oczywiście również odpowiednie doprawiały zupę.

Zajęcia przeprowadzone przez panie bibliotekarki umożliwiły dzieciom utrwalenie ich wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania. Okazało się, że i w bibliotece można „ugotować” kolorową, smaczną, a przede wszystkim wartościową, bo pełną witamin zupę.

M. Prus